Spotkanie autorskie z Przemysławem Semczukiem

  • Dodano: 2019-10-17 13:43:00
  • 2560 wyświetleń
  • Drukuj

Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo zaprasza na spotkanie z Przemysławem Semczukiem, publicystą, autorem literatury faktu, specjalizującym się w tematyce kryminalnej i historii Polski okresu PRL-u. Jego teksty można przeczytać m. in. w tygodnikach: Newsweek, Wprost i Gość Niedzielny.

Autor reportaży historycznych „Czarna Wołga, kryminalna historia PRL”, „Wampir z Zagłębia” (nagrodzona Kryształową Kartą Polskiego Reportażu podczas Festiwalu Reportażu w Lublinie), „Kryptonim Frankenstein” (Nagroda Publiczności Festiwalu Reportażu w Lublinie) oraz „M jak morderca”.
Napisał także biografię małego fiata oraz książkę opisującą spirytyzm w Dwudziestoleciu międzywojennym. W 2017 roku wydał opartą na faktach powieść kryminalną „Tak będzie prościej” („Srebrny kluczyk”, nagroda w plebiscycie Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie i Prezydenta Miasta Jeleniej Góry) i jako kontynuację „To nie przypadek”.
Pasjonat historii najnowszej, muzyki filmowej i gór i gry na instrumentach perkusyjnych.

W radiu RMF Classic prowadził autorską audycję „Zbrodnie ekranowe”.

Podczas spotkania Przemysław Semczuk opowie o kryminalnych historiach mrocznych czasów PRL-u. Trzymające w napięciu opowieści o mordercach i zbrodniach, które paraliżowały opinię publiczną. Szokująca historia Joachima Knychały, śląskiego „Frankensteina”, sprawa Karola Kota i Zdzisława Marchwickiego, domniemanego Wampira z Zagłębia. Jaka jest prawda o czarnej wołdze i jakie zbrodnie kryły się w jej cieniu? Przemysław Semczuk dotarł do bohaterów tamtych wydarzeń i unikalnych materiałów zgromadzonych w IPN. Dziennikarz w swoich książkach prezentuje metody działania przestępców i odsłania kulisy działań operacyjnych PRL-owskich organów ścigania. Nie zabraknie pytań dotyczących najnowszej książki „To nie przypadek”.

Zapraszamy: sobota, 16 listopada - godz. 16.00 - Dom Kultury w Łubowie.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Ziebarth.

Organizatorami spotkania są:
Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć”
oraz Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo.